Klimatyzacja sprzedaż gdańsk

Klimatyzacja sprzedaż Gdańsk - jak działa klimatyzacja?

Działanie klimatyzacji opiera się na pobieraniu energii w jednym miejscu i oddaniu jej w innym. W tym procesie wymagana jest zarówno jednostka zewnętrzna oraz wewnętrzna, jak i wysokiej jakości miedziane rury łączące urządzenie w całość. We wspomnianych rurach płynie czynnik chłodniczy. Dzięki niemu możliwy jest pobór energii w jednym miejscu i oddanie jej w drugim. 

Powietrze o wysokiej temperaturze wywiewane jest na wymiennik ciepła poprzez wentylator wewnętrzny. Czynnik o niższej temperaturze pochłania ciepło, dzięki czemu do pomieszczenia wpuszczane ochłodzone powietrze. Działanie układu klimatyzacji opiera się na dwóch wymiennikach ciepła: skraplaczu i parowniku. Drugi jest bezpośrednim odpowiednikiem zamrażalnika lodówki. Znajdujące się w instalacji sprężarka oraz zawór rozprężny sprawiają, że czynnik gazowy może przejść w fazę gazową lub ciekłą. Ciepło odbierane z pomieszczenia w czasie skraplania zostaje oddane na zewnątrz.

Warto na bieżąco sprawdzać parametry urządzenia, aby dobrać idealną temperaturę, wilgotność oraz czystość do powietrza do potrzeb użytkowników.

Klimatyzacja sprzedaż Gdynia - Który rodzaj klimatyzatora wybrać?

Przy wyborze klimatyzatora należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 • Ilość i charakter pomieszczeń
 • Miejsce mocowania jednostki zewnętrznej
 • Miejsce instalacji jednostki wewnętrznej 
 • Warunki atmosferyczne
 • Czystość powietrza

To od nich zależy, który rodzaj klimatyzacji będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom. Pośród standardowego asortymentu klimatyzatorów można wyróżnić ich kilka podstawowych typów:

 • Naścienne (Split)- stosowane najczęściej w domach, mieszkaniach oraz małych biurach
 • Multisplit- wariant rodzaju „Split” oferujący więcej niż jedną jednostkę naścienną
 • Kanałowe- obsługujące większej ilości pomieszczeń jednocześnie. Stosowane są zazwyczaj w większych biurach oraz nowoczesnych apartamentach
 • Podstropowe- instalowane bezpośrednio pod sufitem zapewniają równomierne rozprowadzanie powietrza. Stosowane zazwyczaj w wysokich pomieszczeniach
 • Przenośne- wymagają one jedynie podłączenia do prądu oraz wylotu elastycznej rury na zewnątrz. Idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach, w których instalacja klimatyzacji stałej nie jest możliwa
 • Kasetonowe- jej wewnętrzne części są całkowicie ukryte w podwieszanym suficie. Z zewnątrz zauważyć można natomiast jedynie panel frontowy.  Stosowany jest najczęściej w punktach usługowych

Klimatyzacja sprzedaż Pomorskie - jak dobrać moc klimatyzatora?

Przy zakupie klimatyzatora dobór odpowiedniej mocy urządzenia jest bardzo ważny. Jeśli zdecydujesz się na zakup klimatyzatora o zbyt dużej mocy, to narazisz się na spore straty energetyczne oraz finansowe. Te drugie objawiają się nie tylko w trakcie zakupu urządzenia, ale także podczas jego eksploatacji. Z kolei, jeśli urządzenie, które wybrałeś, ma zbyt małą moc chłodzącą, grozi jej przegrzanie sprężarki. Przy stałym użytkowaniu grozi to jej awarią lub nawet całkowitym zniszczeniem. Koszt wymiany tej części jest często podobny do kosztów zakupu nowego klimatyzatora. 

Co wziąć pod uwagę wybierając odpowiednią moc chłodniczą klimatyzatora?

 • Wielkość pomieszczenia
 • Ilość i moc elektryczną urządzeń elektrycznych, które mogą wydzielać ciepło do pomieszczenia
 • Lokalizacja pomieszczenia
 • Ilość osób przebywających zazwyczaj w pomieszczeniu
 • Przeznaczenie
 • Położenie okien oraz ich ilość

Jeśli masz wątpliwości dotyczące wyboru mocy swojej instalacji- zapytaj o zdanie specjalistów.

Klimatyzacja sprzedaż Trójmiasto - jaką rolę odgrywa konserwacja instalacji?

Regularne czyszczenie i przegląd klimatyzacji są równie ważne, co odpowiednie jej dobranie. Urządzenia w okresie wzmożonej eksploatacji dość szybko mogą stać się siedliskiem niechcianych drobnoustrojów. Da się tego uniknąć jedynie poprzez coroczne oczyszczanie instalacji. Od jakości oraz czystości urządzenia zależy jakość powietrza znajdującego się w pomieszczeniu. Wilgoć, która gromadzi się w klimatyzatorze podczas chłodzenia powietrza, jest idealnym środowiskiem rozwoju pleśni. Ta z kolei nie tylko sprawia, że urządzenie emituje brzydki zapach, ale też może być niebezpieczna dla zdrowia. Jeśli czyszczenia wymaga rozbudowana klimatyzacja w budynkach biurowych lub przestrzeni publicznej, to należy zlecić to zadanie specjalistom. Nie powinno się tego podejmować na własną rękę, ponieważ wymaga to specjalistycznego sprzętu, wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia. W przypadku klimatyzacji typu split w mieszkaniach czy małych biurach ta procedura nie jest tak skomplikowana. Używa się do tego parownicy lub myjki ciśnieniowej, którą możemy wyczyścić zarówno filtry, jak i wnętrze klimatyzatora. Nie można też zapomnieć o użyciu profesjonalnych środków przeciwgrzybiczych. Czyszcząc klimatyzator, warto też dokonać rutynowego przeglądu, aby ocenić stan techniczny urządzenia.

Klimatyzacja sprzedaż Sopot – Zalety klimatyzacji

Podstawowym argumentem za instalacją klimatyzacji jest znaczna poprawa komfortu termicznego osób przebywających w pomieszczeniu. Nie jest to też wyłącznie kwestia wygody, ale też bezpieczeństwa. Wysokie temperatury mogą stanowić poważne zagrożenie, szczególnie dla osób z osłabionym układem oddechowym i problemami kardiologicznymi. W takich przypadkach przede wszystkim zaleca się instalacje klimatyzacji. Większość urządzeń dostępnych na rynku wyposażonych jest w czujniki automatycznie wykrywające wszystkie odstępstwa. Dzięki temu, bez naszej ingerencji, zarówno temperatura, jak i wilgotność powietrza pozostaje na optymalnym poziomie. Nie dotyczy to też jedynie gorących miesięcy. Klimatyzacja idealnie sprawdzi się też zarówno w zimie, jak i podczas trwania miesięcy przejściowych.

Dużym plusem przy posiadaniu klimatyzacji stacjonarnej staje się jakość powietrza. Dzięki pobieraniu powietrza z zewnątrz, dzięki klimatyzatorowi do naszego mieszkania w ciągu godziny dostaje się kilkaset metrów sześciennych świeżego powietrza. Szczególnie dużo daje to w nowoczesnym budownictwie, gdzie wietrzenie pomieszczeń w tradycyjny sposób może być utrudnione. Stały dostęp do świeżego powietrza zdecydowanie ułatwia także zasypianie. Nie trzeba przejmować się dźwiękiem dochodzącym z urządzenia- większość z nich ma tryb nocny, który pozwala na cichą pracę.

Kwalifikacje

Firma zatrudnia wykwalifikowanych pracowników z uprawnieniami i elektryków, którzy zdobyli doświadczenie zawodowe zarówno w polskich, jak i zagranicznych firmach.

Doświadczenie

W 2001 r. założyciel firmy rozpoczął pracę w niemieckim koncernie Moeller Electric, w skład którego wchodzili: Moeller Electric (dawniej Klöckner-Moeller) i F & G. Uzyskał doświadczenie w pracy z partnerami Moeller Electric i rozpoczął prowadzić własną firmę.

Certyfikaty

Jesteśmy dystrybutorem marki KAISAI, klimatyzacji/klimatyzatorów. Otrzymaliśmy również dwa certyfikaty od Oferteo: Najlepsi Elektrycy oraz Najlepszy Sprzedawca.

Ostatnie artykuły