Klimatyzacja Montaż gdańsk

Klimatyzacja montaż Gdańsk - klimatyzacja z pompy ciepła

Systemy grzewcze są nieodłączną częścią każdego domu. Różne ich rodzaje, mniej lub bardziej przyjazne dla środowiska, są bardzo powszechne w polskich gospodarstwach. Coraz chętniej zwracamy jednak uwagę na opcje EKO, takie właśnie jak pompa ciepła. Jest ona na tyle wygodna i ekonomiczna, że może działać także jak klimatyzator.

Budowa standardowej pompy ciepła niewiele różni się od budowy instalacji klimatyzacyjnej. Dzięki temu, że coraz częściej zastępują one tradycyjne formy ogrzewania pomieszczeń, Polacy mają coraz bardziej powszechny dostęp do chłodnego, przyjemnego powietrza w swoich czterech ścianach. Używać do tego można także jednostek wodnych raz gruntowych. Jest to bardzo dobry sposób na oszczędzanie energii elektrycznej, której pompa pochłania zdecydowanie mniej.

Stosowanie pompy ciepła jako klimatyzatora ma jednak swoje minusy. Podstawowym jest fakt, że podłogi, które chłodzimy w ten sposób, nie mogą spaść poniżej temperatury 20°C. Przez to nie zawsze udaje nam się osiągnąć idealną temperaturę powietrza. Największą różnicą jest jednak sposób oddawania chłodnego powietrza. Instalacja klimatyzacyjna wydaje z siebie bezpośredni podmuch powietrza, a pompa ciepła potrzebuje do tego czynnika pośredniego (zazwyczaj woda krążąca w instalacji).

Klimatyzacja montaż Sopot - czynnik chłodniczy i jego znaczenie w instalacji

Kiedy słyszymy słowo „klimatyzacja”, myślimy w pierwszej kolejności o upalnych dniach w chłodnym mieszkaniu. Nie jest to błędne, ale też niejedyne rozpoznanie korzyści płynących z posiadania klimatyzacji. 

Chłodzenie:

Wspomniane już wyżej chłodzenie jest podstawową funkcją każdego klimatyzatora niezależnie od jego rodzaju. Urządzenia te umożliwiają bardzo precyzyjną kontrolę temperatury panującej w pomieszczeniu. Stwarza ona w ten sposób najlepsze warunki do przebywania wewnątrz. 

Wentylacja:

Integracja wentylacji i systemu klimatyzacyjnego jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Układ wentylacyjny wyciąga powietrze z pomieszczenia, jednocześnie wprowadzając do środka świeże, klimatyzowane powietrze pobrane z zewnątrz. 

Grzanie:

Wbrew temu, co myślimy zazwyczaj o klimatyzacji, może ona także ogrzewać pomieszczenia. Jest to idealna alternatywa tradycyjnych źródeł ciepła. Często wybierana przez osoby dbające o środowisko, gdyż jest to bardzo przyjazna dla świata alternatywa.

Oczyszczanie:

Nowoczesne klimatyzatory wytwarzają dobrej jakości, czyste powietrze. Wyposażone są w filtry pochłaniające wszelkie drobinki, pyłki czy nawet dym z powietrza. Pomaga to w utrzymaniu odpowiedniej jakości powietrza, co jest ważne, szczególnie dla alergików.

Osuszanie:

Klimatyzatory chłodząc powietrze, jednocześnie je osuszają. Dzięki temu hamują one wzrost pleśni i zanieczyszczeń w pomieszczeniu oraz pomagają w zachowaniu odpowiedniej żywotności urządzeń elektronicznych.

Klimatyzacja montaż Gdynia - czynnik chłodniczy i jego znaczenie w instalacji

Podstawową czynnością, na której bazuje działanie klimatyzacji, jest pobieranie energii w jednym miejscu i oddawanie jej w innym. Wymaga to użycia miedzianych rur łączących jednostki zewnętrzną oraz wewnętrzną. Wspomnianymi rurami krąży czynnik chłodniczy, który pobiera energię z jednej jednostki i pozbywa się jej w drugiej.

Chłodzenie nie jest skomplikowanym procesem, przez co cykl czynnika chłodniczego nie jest rozłożony na wiele grup. Wędruje on następującymi elementami budowy instalacji:

W jednostce wewnętrznej następuje wywianie gorącego powietrza na miedzianą rurę z czynnikiem chłodniczym. Zimny czynnik pochłania ciepło z powietrza, dzięki czemu do wnętrza napływa ochłodzone powietrze.

Miedziane rury są bardzo ważnym elementem instalacji. To w nich krąży czynnik chłodniczy zabierający ciepło z pomieszczenia.

W jednostce zewnętrznej oddane na zewnątrz zostaje ciepło uzyskane w wyniku sprzężenia czynnika chłodniczego. Wydostaje się ono z instalacji za pomocą wentylatora zewnętrznego, wywiewającego powietrze na wymiennik ciepła.

Po przebyciu tej drogi czynnik chłodniczy wraca do jednostki wewnętrznej. Jest on tam rozprężany, co umożliwia mu wydajne pobranie ciepła z wnętrza pomieszczenia.

Klimatyzacja Montaż Trójmiasto - montaż klimatyzacji na balkonie

Posiadanie mieszkania nie wyklucza nas z kręgu osób, które mogą cieszyć się komfortem klimatyzacji. Nie jest to jednak tak proste, jak w przypadku domów jednorodzinnych. 

Przede wszystkim należy wiedzieć, że do instalacji klimatyzatora na balkonie potrzebujemy pozwolenia wydanego przez zarząd oraz wspólnotę mieszkaniową. Należy liczyć się z tym, że jest to ingerencja nie tylko we wspólne mienie, ale także w komfort sąsiadów. Często zdarza się, że zarząd posiada szczegółowy regulamin dotyczący montażu zewnętrznej klimatyzacji. Wniosek powinno się złożyć w momencie posiadania pozytywnej opinii architekta i odpowiednio przygotowany projekt.

Najczęściej wybieranym sposobem montaży jednostki zewnętrznej jest montaż naścienny. Zdarza się jednak, że wymiary, waga lub nawet wygląd nie pozwalają na zawieszenie jej po zewnętrznej stronie budynku. W takim wypadku możemy zamontować ją na posadzce balkonu. Niestety zajmuje ona wtedy dość dużą powierzchnię podłogi. 

Zwróć uwagę na metodę odprowadzania skroplin z twojej instalacji. Jest to bardzo ważny parametr, który może zaważyć na decyzji administracji co do montażu klimatyzatora. Najbardziej bezpiecznym wyborem będzie obieg zamknięty, który gwarantuje bezpieczeństwo elewacji budynku. Jest to metoda droższa, wymagająca odprowadzania skroplin do kanalizacji, ale zdecydowanie bardziej komfortowa.

Klimatyzacja montaż Pomorskie - jak wygląda cykl obiegu chłodniczego?

Klimatyzatory działają na podobnych zasadach co lodówki. W skrócie- czynnik chłodniczy obiega system zmieniając przy tym swój stan skupienia. 

Cały cykl chłodniczy instalacji klimatyzacyjnej składa się z czterech podstawowych procesów. 

  1. Najważniejszym ogniwem w urządzeniu jest sprężarka pompująca czynnik chłodzący przez cały system. Przed wpłynięciem do sprężarki czynnik jest gazem pod stosunkowo niskim ciśnieniem. W „sercu klimatyzatora” gaz ten poddany zostaje bardzo wysokiemu ciśnieniu oraz wysokiej temperaturze, dzięki czemu może przepłynąć w stronę skraplacza.
  2. Kolejnym elementem jest skraplacz, w którym sprzężony gaz o bardzo wysokiej temperaturze oddaje pobrane ciepło do powietrza zewnętrznego i przeistacza się w przechłodzoną ciecz pod wysokim ciśnieniem.
  3. Płynny już czynnik chłodzący przechodzi przez zawór rozprężny. Zmniejsza on jego ciśnienie, dzięki czemu jego temperatura spada znacznie poniżej poziomu chłodzonego pomieszczenia. Dzięki temu powstaje zimny, rozprężony czynnik w stanie ciekłym.
  4. Rozprężona w ten sposób ciecz płynie do parownika. W nim przez parowanie pochłania on ciepło z powietrza chłodzonego pomieszczenia, jednocześnie przechodząc w stan gazowy. Płynie on z powrotem do sprężarki i cykl wraca do punktu pierwszego.

Kwalifikacje

Firma zatrudnia wykwalifikowanych pracowników z uprawnieniami i elektryków, którzy zdobyli doświadczenie zawodowe zarówno w polskich, jak i zagranicznych firmach.

Doświadczenie

W 2001 r. założyciel firmy rozpoczął pracę w niemieckim koncernie Moeller Electric, w skład którego wchodzili: Moeller Electric (dawniej Klöckner-Moeller) i F & G. Uzyskał doświadczenie w pracy z partnerami Moeller Electric i rozpoczął prowadzić własną firmę.

Certyfikaty

Jesteśmy dystrybutorem marki KAISAI, klimatyzacji/klimatyzatorów. Otrzymaliśmy również dwa certyfikaty od Oferteo: Najlepsi Elektrycy oraz Najlepszy Sprzedawca.

Ostatnie artykuły